מצאו את המשרה הבאה שלכם

רפואה אסתטית – לא מה שחשבתם

שיטות הטיפול בכללית אסתטיקה עברו מהפכה טכנולוגית, ומגוון הטיפולים מגוון ומפתיע. שוחחנו עם שני רופאים על חדשנות באסתטיקה, ועל הסיפוק שבשיפור איכות החיים של מטופלים

מה הדבר הראשון שאתם חושבים עליו כשאומרים לכם ״רפואה אסתטית״? אם עניתם ״בוטוקס״, אתם לא לבד. רבים בציבור רואים את התחום הרפואי הזה מזווית קטנה ומתוקשרת מאוד, אבל האמת היא שמדובר בטיפול אחד בלבד מתוך מגוון עצום, שיכול לשפר את חיינו בדרכים שרובנו לא מעלים על הדעת.

ד"ר עופר לנדאו שעובד בכללית מזה 16 שנה, היה מהרופאים הראשונים בישראל שטיפל בהזעת יתר באמצעות בוטוקס. ״לא היה ממש ממי ללמוד״, הוא אומר, ״טכנולוגיה של טיפול בבוטוקס הופיעה בעולם לפני כ-20 שנה ומאז אני משתמש בה לטיפול כאן בארץ".

כ-3% מהאוכלוסייה סובלים מהזעת יתר, והתופעה מחריפה בקיץ. האנשים שסובלים ממנה נאלצים להתמודד עם התחושות הפיזיות הלא נעימות של ההזעה, אבל גם עם הסביבה, שלא תמיד מבינה שלא מדובר בבעיית היגיינה. בעבר האפשרויות שניתנו להם היו ניתוח או מקלחות תכופות, אבל היום ניתן לקבל זריקת בוטוקס נקודתית לאזור בו מופיעה ההזעה – טיפול שיעיל למשך כחצי שנה.

ד"ר לנדאו: "אין תחליף לתורה הזו של ליווי מומחה באופן צמוד"

טיפול חדש יחסית נוסף מיועד לסובלים מהזעה בכפות הידיים. במסגרת הטיפול, מחדירים מצלמה זעירה דרך חתך קטן בבית השחי, ובאמצעותה מאתרים את העצבים שאחראים להזעה, ומבצעים חיתוכים ומעקפים עצביים. הטיפול יעיל לצמיתות עם כמעט 100% הצלחה.

"הסיפוק משיפור חייהם של אנשים הוא עצום"

״צריך להבין את המשמעות האדירה של הטיפולים האלה לחיי המטופלים״, מסביר ד״ר לנדאו. ״אני זוכר מקרה של שחקן שהגיע אלי עם הזעת יתר שגרמה לו מצוקה גדולה. הוא טען שהיא מקשה עליו לעבוד ומשבשת את חייו. הניתוח שעשיתי לו שינה את חייו, וזה היבט במקצוע שגורם נחת גדולה. הסיפוק בידיעה ששיפרת את איכות חייהם של אנשים הוא עצום״.

בימים אלה מכשיר ד״ר לנדאו את הדור הבא של רופאים בתחום, שמגיעים ללמוד מניסיונו העשיר בטיפולי בוטוקס בהזעת יתר. ״ ברפואה יש משקל גדול לניסיון״, הוא אומר. ״ככל שמתנסים יותר, לומדים יותר שיטות וטיפים של טיפול יעיל. יש מעט מאוד רופאים מומחים בתחום הזה, ובחלק מבתי החולים אין מנתח להזעת יתר בכלל. לכן, העובדה שזיהינו בכללית את התחום הזה הייתה מפנה חשוב מאוד. רופאים צעירים יכולים להתבונן היום בעבודה שלי וללמוד – משהו שאני לא הייתי יכול לעשות בזמנו. אין תחליף לתורה הזו של ליווי מומחה באופן צמוד במשך תקופה, ככה הופכים לרופאים טובים יותר״.

יתרון גדול נוסף של בכללית מנקודת מבטו של ד"ר לנדאו הוא האופן בו הארגון מתנהל מבחינת המעטפת שמקבלים המטפלים בו. ״אני יכול להיות מרוכז נטו במטופלים וכל העבודה מסביב דופקת כמו שעון״, הוא אומר. ״זה כמעט מצחיק, אבל ככל שאני לא ׳מרגיש׳ את המרפאה ביום-יום, כך אני מעריך אותה יותר: התורים מתקתקים, בעיות נפתרות ברגע, יש גב תמידי מהרופא הראשי וממנהלת המרפאה. אני מגיע לעבודה בראש שקט, וזה הופך אותי לרופא טוב יותר״.

ד"ר עמוס לויאב – הרופא הראשי של כללית אסתטיקה, שעוסק בתחום למעלה משלושים שנה מספר גם הוא על טכנולוגיות שהביאו למהפכה של ממש בתחומים רבים בתחום הרפואה האסתטית. "ניתן לטפל בצלקות אקנה, פגמי עור וקמטוטים באמצעות מכשירים מבוססי גלי רדיו או לייזר, הזרקות מילוי ובוטוקס לפנים, מיקרופיגמנטציה (קעקוע רפואי), הצרת היקפים, מיצוק העור, כתמי שמש".

ד"ר לויאב: "עדכון והבנה בכל טיפול וההשלכות שלו, עוזרים לצוות להיות הרבה יותר מקצועי"

בטיפולים חדשניים שמתבצעים ברשת – חלקם כירורגיים ואחרים שמתבצעים במרפאות –  נעשה שימוש בטכניקות טיפול וציוד מתקדמים. לצד היתרון האדיר עבור המטופלים, הם גם מייעלים ומקלים משמעותית על עבודת הרופאים והמטפלים. "לרופאים שלנו יש אפשרות לבחור מתוך מגוון גדול מאוד של שיטות טיפול ומכשור ולהתאים אותם לסוגי הקהלים שמגיעים אלינו" מסביר ד"ר לויאב.

"אחד הטיפולים המתקדמים שאנחנו מבצעים במרפאות שלנו הוא השתלת שיער סינתטי – תחום שלדעתי צפוי לו עוד עתיד מבטיח", מספר ד"ר לויאב. " נשים רבות בגיל המעבר וגם לפני, סובלות מנשירת שיער. אצל חלקן התופעה חמורה והן נשארות עם התקרחות חלקית, שיער דליל מאד וחשיפת הקרקפת. הפתרון עבור רבות מהן הוא פאה נוכרית הגורמת לסבל רב, גרד, פריחה וזיהומים, או ניתוח להשתלת שיער עצמי. לנו יש פתרון ללא ניתוח של השתלת שיער סינטטי המרגיש ונראה כמו שיער רגיל. הטיפול מבוצע במרפאה ללא צורך בניתוח, ללא פגיעה בשיער בריא שקורה בהשתלת שיער עצמי, והיתרון שניתן לחזור על הפעולה כמה שרק רוצים. עבור נשים שסובלות מהתופעה, זהו טיפול משנה חיים ממש"

"הידע לא נעצר אצל הרופאים"

כל רופא או מטפל חדש ברשת עובר היכרות מקיפה והתנסות במגוון סוגי טיפול, כאשר מומחים מובילים בתחומם אחראים על העברת הידע הזה. יש דגש מתמיד על הכשרות, קורסים והעשרות גם לרופאים ותיקים כדי להשאיר אותם עם האצבע על הדופק, וגם לאנשי צוות כמו עובדות המנהל והיועצות. "הן אמנם לא מבצעות את הטיפולים בעצמן" אומר ד"ר לויאב, "אבל ההיכרות וההבנה שלהן של כל טיפול וההשלכות שלו, עוזרות להן להיות הרבה יותר מקצועיות כשהן מציעות טיפולים ללקוחות. אנחנו מקפידים לעדכן אותן בכל חידוש בתחום. היתרון הגדול שלנו כמרפאה הוא שהידע לא נעצר בקצה העליון של הרופאים, זאת שרשרת של מקצוענים שמקיפה את המטופל מכל כיוון״.