מצאו את המשרה הבאה שלכם

לצמוח מלמטה

הן הכירו את השטח מקרוב והפכו למנהלות המרפאות המובילות של כללית אסתטיקה. קבלו הצצה למסלול הקריירה של המנהלות האדמיניסטרטביות שהתקדמו וגם נהנו מהדרך

גם מסע של אלף מילין מתחיל בצעד אחד – אומר הפתגם הידוע, ובכללית אסתטיקה הפתגם הזה משקף את המציאות. אפשרויות הקידום והעשרת התפקיד רבות ואף חוצות מותגים תחת ארגון הגג של כללית אסתטיקה, רפואה משלימה וכללית סמייל. התוצאה: עובדים שהחלו את הקריירה בתפקידי פקידוּת והתקדמו לתפקידי ניהול, הם שגרה מוכרת בארגון.

ישבנו לשיחה עם שלוש מנהלות אדמיניסטרטביות במרפאות מובילות של כללית אסתטיקה, כדי לשמוע על הדרך המקצועית שעברו.

אמא תמיד צודקת

גל חזות, המנהלת האדמיניסטרטיבית של מרפאת כללית אסתטיקה "גרנד קניון" בחיפה, עובדת כבר 6 שנים בחברה. היא החלה את דרכה כעובדת מנהל בכללית רפואה משלימה, אבל התשוקה שלה היתה תמיד בתחום האסתטיקה בו גם עסקה בעבר. גל חיכתה בסבלנות לרגע בו תתפנה משרה בכללית אסתטיקה וכשהרגע הזה הגיע לאחר כשלוש שנים, היא  קפצה על הזדמנות הפז.

מבחינת גל, הקריירה שלה בכללית אסתטיקה היא מימוש הצוואה של אימא שלה: "ניהלתי בעבר מכון אסתטיקה פרטי" היא מספרת. "ושכנה שעבדה בכללית אסתטיקה וסיפרה לי ולאמי עד כמה היא מרוצה שם. אימא שלי הרגישה שזה המקום בשבילי ונידנדה לי לעבור לעבוד שם. אחרי שהיא חלתה בסרטן ועברה לטיפול נמרץ, רציתי לעשות משהו שישמח אותה. הגשתי מועמדות לכללית וביום בו אמי נפטרה (שהוא גם יום ההולדת שלי), קיבלתי את ההודעה שהתקבלתי".

גל: "הלכתי על זה וקיבלתי המון עזרה מכולם סביבי"

גל התחילה בתפקיד של עובדת מנהל ואדמיניסטרציה בכללית רפואה משלימה, אבל נאמר לה מיד שהשמיים הם הגבול ושתמיד יש הזדמנויות למשרות ניהוליות בארגון. "הייתי במשבר אישי בגלל מות אימי והרגשתי מיד שזה מקום טוב בשבילי להיות בו. העבודה הייתה תמיד מאוד מעניינת ודינמית ושמחתי מאוד לקבל עזרה מכל הקולגות סביבי. האמת היא שלא ממש האמנתי בתחום הרפואה המשלימה, אבל כשראיתי איך נשים מצליחות להרות אחרי שנים של ניסיונות, ואיך גברים שהלכו כפופים מיישרים את הגב – הבנתי שזה עובד והתאהבתי בארגון. זה מקום עבודה ביתי וחם שמעודד עבודת צוות וחשיבה משותפת".

בתקופה ההיא עדיין לא הייתה מרפאה של כללית אסתטיקה בחיפה, אבל ברגע שנפתחה המרפאה גל קיבלה את ההזדמנות שלה לקידום – בהתחלה לתפקיד של אחראית משמרת ולאחר מכן לתפקיד של מנהלת אדמיניסטרטיבית. "הלכתי על זה וקיבלתי המון עזרה מכולם סביבי. היום זאת אחת המרפאות המצליחות של הרשת".

לדברי גל, אפשרויות הקידום והגיוון המקצועי שלה כמעט אינסופיות: "אחד היתרונות בארגון גדול ומבוסס הוא שאפשר לעבור ממותג למותג ובין תפקידים. המקום דינמי ויש כל הזמן שינויים, ולכן כעובדת יש לך המון הזדמנויות להתקדם. הארגון רואה את העובדים הטובים שמגדילים ראש, את שחקני הנשמה שלו ודואג לקדם אותם. כארגון חשוב לכללית אסתטיקה כל הזמן להשקיע בעתודה הניהולית ולקדם אנשים מבפנים".

לדברי גל, העבודה בכללית אסתטיקה היא סגירת מעגל עם מות אמה, אבל גם הוכחה שאימא תמיד צודקת: אין מה לעשות – היא צדקה! אני לא רוצה ללכת לשום-מקום אחר".

עשו לי חשק להתקדם

ילנה טרמנקו, המנהלת האדמיניסטרטיבית של כללית אסתטיקה "אם המושבות" בפתח-תקוה,  החלה את דרכה כאחראית משמרת בסניף שאותו היא מנהלת כיום. במשך עשר שנים כאחראית משמרת היא למדה לעומק את המרפאה וצברה ניסיון רב בעבודה. כשהגיעה ההצעה לנהל את המרפאה לפני כשלוש שנים, היא מיד ענתה בחיוב וההצלחה לא איחרה להגיע – בשנה שעברה זכתה המרפאה באות המרפאה המצטיינת. "מהרגע הראשון שלי בארגון הרגשתי שהגעתי למקום שהוא בית. האווירה נעימה ומכילה ולאורך השנים כיף לי להגיע למרפאה כל בוקר. תוך כדי עבודה למדתי את התפקיד מאל"ף ועד ת"ו".

ילנה: "יש מאחוריי צוות מדהים שעוזר והנהלה שמחבקת"

כחלק מתהליכי ההכשרה של הרשת, מזהים באופן שוטף עובדים בעלי פוטנציאל ניהולי שמעוניינים להתקדם, ומזמינים אותם להגיש מועמדות לתכנית הכשרה לעתודה ניהולית. לאחר סינון קפדני, משתתפים העובדים הנבחרים בהכשרה בת 6-7 מפגשים שבה הם רוכשים כלי ניהול בסיסי והוגים פרוייקט ניהולי מעשי. "הקורס פתח לי את התיאבון להתקדם" ילנה מספרת. "כשסיימתי אותו התפנה אצלנו במרפאה תפקיד ניהולי וזכיתי להמון עידוד גם מהמנהלת שלי וגם מהבנות שעבדתי לצידן שנים. כולם ממש פרגנו לי והמליצו עליי".

ילנה מודה שהיו לה גם לא מעט חששות בכניסה לתפקיד "לא ידעתי איך אהפוך מחברה טובה של הקולגות שלי למנהלת שלהן. איך מסתדרים עם כל האחריות הזו של ניהול מרפאה?". לשמחתה, הזמינו אותה להשתתף בתכנית הכשרה נוספת למנהלות חדשות וליוו אותה לאורך כל הדרך. "הרגשתי שכולם עושים את כל המאמצים כדי שאתקדם ואצליח. אני כל כך נהנית ומצליחה לנהל את המרפאה וגם לשמור על יחסים מעולים עם העובדות שהן עדיין חברות שלי. יש מאחוריי צוות מדהים שעוזר והנהלה שמחבקת, לכן אי-אפשר להיכשל. פשוט לא נותנים לך".

הארגון רואה אותך

ניצה בן יקיר היא המנהלת האדמיניסטרטיבית של מרפאת כללית אסתטיקה בעפולה ואחת ממקימיה. היא עובדת בארגון 13 שנים, בהן ליוותה את צמיחתה של המרפאה כעובדת מנהל ואדמיניסטרציה. אחרי 6 שנים מונתה לתפקיד מנהלת המרפאה בה החלה את דרכה.

המרפאה בעפולה החלה 'בקטן' – בעיקר בתחום הסרות השיער, אבל עם הזמן נכנסו תחומים חדשים כמו ניתוחים, הזרקות, טיפולי ורידים ונימים ועוד. "כבר כעובדת מנהל למדתי בכל פעם משהו חדש והתפתחתי מקצועית. עם הזמן למדתי להכיר את התנהלות המרפאה ואת הצוות וצברתי ניסיון, לכן כשהציעו לי לעבור לניהול, זה היה מבחינתי חלק טבעי בהתפתחות המקצועית שלי. נכנסתי לתפקיד החדש עם המון רצון להצליח והמעבר היה חלק. רק מי שמגיע מלמטה באמת מבין את כל הניואנסים והצרכים של המרפאה".

ניצה: "אם אתה רעב להצלחה ומראה שיש לך ראש גדול, מיד יראו אותך"

לניצה חשוב להזכיר את הליווי הצמוד שקיבלה. "בארגון נתנו לי את כל הכלים להצליח", היא מספרת. "עברתי קורס של עתודה ניהולית וקיבלתי תשובה לכל שאלה. כל סיוע שהזדקקתי לו מההנהלה ומהמחלקות השונות כמו משאבי אנוש או מערכות מידע  תמיד נענתה בחיוך ובחיוב. אני מרגישה שלא רק צמחתי עם התפקיד אלא גם גדלתי לתוכו". היום מרפאת עפולה היא המרפאה השלישית בגודלה מבין מרפאות כללית אסתטיקה ואף זכתה במקום הראשון כמצטיינת רשתית.

מנהליה של ניצה זיהו את היכולות הגבוהות שלה ואת מסירותה לעבודה, והציעו לה לסייע בהקמה של מרפאה נוספת של כללית אסתטיקה באילת, אותה ניהלה גם בפועל לאורך תקופה במקביל למרפאה בעפולה. "ההתפתחות המקצועית של עובד בכללית אסתטיקה תלויה רק בו", היא מספרת. "הארגון מעודד למצוינות, כך שאם אתה רעב להצלחה ומראה שיש לך ראש גדול, מיד יראו אותך ויציעו לך קידום".