מצאו את המשרה הבאה שלכם

לעבוד עם החברה הכי טובה שלך

מה הסיכוי שתמצאו את חברת הנפש שלכן דווקא במקום העבודה? יוכי ומריה נפגשו לראשונה לפני חמש שנים במרפאה של כללית אסתטיקה, הפכו לשכנות והיום הן כבר נשבעות שלא ייפרדו לעולם

כמעט 20 שנה מפרידות בין יוכי בן דוד, עובדת מנהל ב״כללית אסתטיקה״, ומריה לוזובסקי, אחראית משמרת במרפאה. לפני חמש שנים הן נפגשו לראשונה ביום הראשון של יוכי לעבודה במרפאת אם-המושבות בפתח תקווה, ומאז אי אפשר להפריד ביניהן.

״הגעתי לכללית אסתטיקה אחרי 12 שנים בהן עבדתי במכון לאומנויות לחימה״, מספרת יוכי. ״במשך כל הזמן הזה סביבת העבודה שלי הייתה מורכבת רק מגברים וחשבתי שיהיה לי קשה לעבוד עם נשים, לכן כשהגעתי למרפאה לא היו לי שום ציפיות ליצירת קשרים אישיים. המפגש עם מריה שינה את כל תפיסת העולם שלי".

ימיה הראשונים של יוכי במרפאה היו הימים האחרונים של מריה לפני יציאה לחופשת לידה, ותהליך החפיפה שהעבירה מריה ליוכי הפך אותן לחברות קרובות תוך זמן קצר. "היא הגיעה עם החיוך שלה ועם האנרגיות הטובות. למרות שהיא בגיל של אמא שלי, הרגשתי קרובה אליה והיה לי מאוד נעים בחברתה״, מעידה מריה. ״לימדתי אותה את התפקיד, הסברתי לה על המרפאה, על הנהלים והצוות. היה ממש כיף לשבת ביחד. יוכי תמיד מביאה איתה מאפה וסיפור – זה מתכון בטוח לחברות טובה״.

ההתחממות המשמעותית ביחסים התרחשה אחרי שמריה חזרה לעבודה בתום חופשת הלידה, מכאן והלאה הפכו השתיים לחברות נפש של ממש. במקביל ללידה של מריה יוכי הפכה סבתא לנכד, וכך נוצרו חויות משותפת גם סביב בגדי תינוקות. ככל שהקשר הלך והתהדק, התפתחו הסיפורים על הילדים והעבודה לסיפורים אישיים ולמערכת יחסים שמבוססת על אמון ואכפתיות.

מריה: "הרגשה נהדרת שחברה כל כך טובה שלך נמצאת בעבודה"

לצד החברוּת המתהדקת, השתיים רכשו באותה תקופה דירות בשכונת ״נווה גן״ הסמוכה למרפאת אם המושבות בפתח תקווה. רכישת הדירה הפכה לנושא משותף, הן חלקו בעלי מקצוע, רשמים, התלבטויות ובסיום התהליך הפכו רשמית לשכנות. "אם אני מכינה עוגיות טעימות או איזה תבשיל, אני מיד מעבירה לה״, אומרת יוכי. ״לפעמים בעלי מקפיץ לה סיר או מגש, לפעמים אחד הילדים עושה את זה. אנחנו חולקות מתכונים ובגדים יפים.

״זו הרגשה נהדרת לבוא לעבודה ולדעת שחברה כל כך טובה שלך נמצאת שם. אם יש בוקר שבו אני מגיעה טעונה בגלל משהו שקרה בבית, אני יודעת שמריה תהיה שם, תעודד ותרגיע אותי. מבחינת הגיל היא יכולה להיות הבת שלי, אבל היא כל כך בוגרת, מכילה ומבינה. אנחנו מתייעצות אחת עם השנייה ויודעות שיש תמיד על מי לסמוך״.

חברות לכל החיים

את הקרדיט לחברות ההדוקה ביניהן, זוקפות מריה ויוכי לארגון בו הן עובדות. ״האווירה במרפאה שלנו נפלאה״, מסבירה מריה, ״יש ערבות הדדית וחברות בין כל אנשי הצוות. אנחנו כמו משפחה. הארגון משקיע בימי גיבוש, מפגשים בערב ובכל דבר אחר שיכול לחזק את הקשרים האישיים, ואני חושבת שזה אחד היתרונות הכי גדולים של כללית אסתטיקה. יש לעובדים תחושה של בית, יש מי שיעזור ויקשיב״.

יוכי מחזקת את הדברים. ״זה ארגון תומך מאוד. כשסבלתי מבעיות רפואיות, באו לקראתי מעל ומעבר, בכל דבר קטן כגדול. יש לנו יחסים נהדרים עם המנהלת שלנו והרבה פעמים כולנו יחד יוצאות לבית קפה. היא מנהלת מדהימה וגם חברה טובה – וזה מה שהופך את המקום שלנו לכל כך ייחודי. מבחינתי, אני נשארת כאן עד הפנסיה״.

עם כל הכבוד לעבודה, את החברות שלהן יוכי ומריה לא מתכוונות לתחום את החברות הקרובה בגבולות זמן. ״ברור לי שהדבר הזה הוא לכל החיים״, קובעת יוכי. ״מריה היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלי, חברת נפש אמיתית״. מריה ממהרת לחזק את הקביעה הזו: ״היא אחד האנשים הכי יקרים לי בעולם״.

לפני סיום, אנחנו שואלים אותן מה הדבר שהן הכי אוהבות אחת בשנייה. ״הבגרות, טוב הלב והרצון להושיט עזרה לכל מי שצריך״, אומרת יוכי על מריה. ״יש לה יושר וערכים, היא אדם הגון שאפשר לסמוך עליו״.

״קודם כל יוכי יפה ואסתטית והכי מתאים לה לעבוד בכללית אסטתיקה״, אומרת מריה בחיוך. ״אבל ברצינות, הדבר שאני הכי אוהבת בה זה האנרגיות שלה. היא בנאדם זורם, פתוח, אין קשר בינה לבין הגיל שלה. אני מרגישה ששתינו לגמרי בגובה העיניים, שתינו חיוביות ושמחות. כיף לראות אנשים כאלה כשמגיעים לעבודה בבוקר״.